Kariérní den

Na další fotky poklepejVe středu 23. listopadu 2016 proběhl 1. ročník Kariérního dne na Manažerské akademii v Jihlavě, který vznikl z potřeby více propojit studium a praxi. Cílem bylo seznámit studenty s pracovními příležitostmi, které na ně čekají po studiu.

Výběr správné kariérní cesty po ukončení studia není pro žádného z čerstvých absolventů snadná věc. Jelikož ne všichni absolventi zamíří na vysoké školy, připravila naše škola den zaměřený na kariérní uplatnění mimo VŠ.

Studenti se mohli seznámit nejen s tím, jak se správně připravit na nároky světa mimo školu, ale především přijít již během studia ke kontaktu s potencionálními budoucími zaměstnavateli. Prošli si řadou přednášek, konzultovali své životopisy a motivační dopisy se zkušenými personalisty, navštívili různé státní i soukromé instituce, zkusili si výběrové řízení apod. Vše hodnotí reakce jedné za studentek: „Mé očekávání bylo naplněno. Zjistila jsem, jaké mám možnosti praxe, brigády a práce v různých firmách a institucích.“

Poděkování patří všem, kteří se na akci podíleli: KÚ Vysočina, Okresní soud Jihlava, Hitrádio Vysočina, Grafton - personální agentura, Policie ČR, ICOM as. a řada lidí z oblasti mediálních činností.

Fotky naleznete zde.